sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Rady a tipy pro úspěšné pěstování ve skleníku nebo fóliovníku

18.4.2017

Pěstování ve skleníku nebo fóliovníku má oproti klasickému pod širým nebem svá specifika. Pro dosažení maximální úrody a výnosů je tedy nutné věnovat pozornost dodržování některých zásad a správnému přístupu.
 
 

Předsezónní údržba je základ

Během zimy je ideální čas připravit si skleník na nadcházející sezónu. Je potřeba skleník pečlivě vyčistit, vyměnit půdu, vysířit vnitřní prostor a podobně. Při používání fóliovníku některé z těchto činností odpadají a údržba je o něco jednodušší. 
Příprava také spočívá v nainstalování opor pro rostliny v podobě různých latí a mříží s klipsnami a podobně. Díky tomu může vegetace růst výš a neleží na zemi, kde mohou plody snadno podlehnout hnilobě a plísním. 
 

Ve skleníku musíme udržovat optimální teplotu a vlhkost

Různé plodiny samozřejmě vyžadují různé teploty, optimální teplota ve skleníku by však měla být okolo 25° C přes den. V noci pak okolo 20° C. Horní teplotní hranice je pak cca 32° C, teploty by rovněž neměly padnout pod 15° C. 
Správné klima zajistíme jednak již samotnou orientací skleníku a použitými materiály a také dostatečným větráním, případně vytápěním (fóliovníky samozřejmě vytápět nelze). 
 
Skleníkové rostliny většinou vyžadují vydatnou zálivku. K tomuto účelu však používáme zásadně vodu ohřátou na teplotu skleníku (tzv. odraženou) a zaléváme spíše ráno. 
 

Hnojení a boj se škůdci

Skleníky jsou rájem slimáků, mšic, mravenců a další havěti, která si chce smlsnout na vaší úrodě. Kontrolujte proto jejich výskyt co nejčastěji. Skleníkové plodiny vyžadují také poměrně značné množství živin, důležité je tedy dostatečné hnojení organickými hnojivy. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

VIP reference